Vasaros stovykla „Esi vertas daugiau’19“

 

Birželio 25–30 d. Kauno arkivyskupijos Jaunimo centras pakvietė jaunimą į penktą kartą organizuojamą vasaros stovyklą „Esi vertas daugiau“. Stovykla tradiciškai vyko miškais apsuptoje Zalensų sodyboje prie Dubysos. Ir šiais metais stovykloje dalyvavo 110 jaunuolių iš įvairių mūsų arkivyskupijos miestų ir miestelių.

Šiemetinė stovyklos tema „Tu esi ateities istorija“ buvo įkvėpta popiežiaus Pranciškaus kalbos, pasakytos jaunimui Vilniuje. Kiekvieną dieną stovykloje lydėjo vis kita popiežiaus mintis iš minėtos kalbos, o tematika buvo susijusi su trimis laiko dimensijomis – praeitimi, dabartimi ir ateitimi. Ne veltui stovyklos pagrindiniai vedėjai keliavo „laiko sofa“ ir jaunimą labiausiai ragino prisiminus savo šaknis ir stengiantis dėl ateities labiausiai gyventi čia, dabartyje.

Kasdien jauniesiems stovyklautojams (13–17 metų amžiaus) buvo skirti įvairiausi teminiai, sporto užsiėmimai ir veiklos. Jie klausėsi į stovyklą atvykusių svečių, bendravo vieni su kitais ir, žinoma, kartu meldėsi.

Dėkojame visiems svečiams – jų buvo net daugiau kaip 80! – už dovanotą laiką, pasidalintus talentus ir bendrystę. Dėkojame stovyklą atidariusiam vyskupui Algirdui Jurevičiui, visiems patarnauti atvykusiems kunigams, Kauno kunigų seminarijos auklėtiniams, chorui „Exaudi“, Jono Pauliaus II piligrimų centro, „Gyvųjų akmenų“ ir „Gailestingumo versmės“ bendruomenėms. Dėkojame už paramą įmonei racijos.lt, be kurių komunikuoti stovykloje, kad viskas vyktų sklandžiai, būtų buvę ypač sunku.

Ačiū sodybos šeimininkams už patį šilčiausią sutikimą ir rūpinimąsi kiekvienais metais, taip pat visiems tarnavusiems savanoriams, be kurių darbo ir atviros širdies ši stovykla nebūtų įvykusi.