Maltos ordino pagalbos tarnyba – viena didžiausių savanoriškų socialinės pagalbos organizacijų Lietuvoje, veikianti 40 – yje Lietuvos miestų, turinti platų pagalbos projektų tinklą ir ilgametę darbo su savanoriais patirtį.

Savanoriavimas pas mus – tai pagalba savo artimui. Tai vertingas, ne veltui praleistas laikas, neįkainojamas žmogiškas patyrimas.

Maltiečiai siūlo plačias savanoriavimo galimybes daugelyje Lietuvos miestų, priklausomai nuo Jūsų pomėgių ir galimybių. Tai:

  • Socialinė pagalba jos reikalingiems žmonėms. MOPT savanoriai lanko vienišus pagyvenusius žmones, bendrauja su jais ir teikia pagalbą.
  • Socialinės priežiūros namuose projektas. Apmokytos  savanorės globoja senolius, kurie dėl ligų ar amžiaus sunkiai juda ir negali savimi pasirūpinti. Jiems teikiamos tokios paslaugos: bendravimas, pagalba namų ruošoje, maisto produktų įsigijimas, valgio pagaminimas, komunalinių mokesčių apmokėjimas, nuolatinė sveikatos kontrolė, gydytojo iškvietimas į namus ir t.t
  • Vaikų dienos centrai socialiai remtinų šeimų vaikams bei šeimų konsultavimas. Lietuvoje yra įsteigta 14 maltiečių vaikų dienos ir jaunimo centrų kuriuose dirba pedagogai ir socialiniai darbuotojai. Jiems padeda maltiečių savanoriai. Jie rengia vaikams renginius, moko juos naudingų dalykų, kartu praleidžia laiką. Tai nepaprastai vertingas laikas vaikams, kuriems jų namuose dažnai neskiriama dėmesio ir nesirūpinama.
  • “Maltiečių sriubos” labdaringos akcijos. Jau 11 metų gruodžio mėnesį jos yra rengiamos šalies didžiuosiuose miestuose ir vietovėse (apie 40), kur veikia MOPT grupės.  Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į senų, vienišų, sunkiai sergančių žmonių socialinę atskirtį ir rinkti aukas skurstančių senolių globai.
  • Dalyvavimas kitose labdaringose akcijose ir projektuose (“Maisto banko”, “Maltiečių Velykų” akcijose, Senjorų dienoje ir t.t.)
  • Jaunųjų  maltiečių veikla. Tai socialiai atsakingo jaunimo (moksleivių ir studentų) ugdymas.Tai:
  • Socialinių akcijų bei stovyklų Vaikų dienos centrų globotiniams ir jauniesiems maltiečiams organizavimas.
  • Pagalba seniems, vienišiems ir ligoniams.
  • Tradicinis jaunimo konkursas  „Idėjos padėjėjos“. Jis skatina visos Lietuvos moksleivius rengti paramos vakarus, labdaringas veiklas, kurių metu renkamos lėšos vienišų apleistų senukų globos ir jaunųjų maltiečių projektams.
  • Maltiečiai aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, bendradarbiauja su  įvairiomis įstaigomis, bei nuolat kviečia Lietuvos piliečius prisidėti prie savanorystės skatinimo šalyje.Daugiau informacijos:

https://www.facebook.com/maltieciai/

http://maltieciai.lt/