„Maisto bankas“ – tai labdaros ir paramos fondas, renkantis paramą maistu ir dalinantis ją nepasiturinčiais žmonėmis besirūpinančioms organizacijoms.

Mūsų misija – bendradarbiaujant su maisto gamintojais ir prekybininkais siekti, kad tinkamas vartoti maistas nebūtų išmetamas, bet pasiektų nepritekliuje gyvenančiųjų stalą. „Maisto bankas“ yra atvira, nešališka ir nepriklausoma nevyriausybinė organizacija, besiremianti geros valios žmonių ir socialiai atsakingų įmonių pagalba. Bendradarbiaudami su socialinėmis ne pelno organizacijomis bei įstaigomis siekiame užtikrinti, kad parama maistu pasiektų sunkiausiai gyvenančius žmones. „Maisto bankas“ propaguoja atsakingą maisto vartojimą, racionalią mitybą, skatina efektyvų išteklių naudojimą bei visuomenės solidarumą mažinant skurdą ir tausojant aplinką.

Ką veikia „Maisto banko“ savanoriai?

Pagalba sandėliuose – savanoriai padeda sutvarkyti gautus maisto produktus ir juos perduoti socialinėms organizacijoms, besirūpinančioms nepasiturinčiais – krauti, išrūšiuoti, supakuoti.

Vairavimas – savanoriai padeda surinki atliekamus maisto produktus iš prekybos centrų, maisto įmonių, logistikos sandėlių – vairuoja autobusiukus, sukrauna atiduodamus maisto produktus, pasiima važtaraščius.

Paramos dalinimas – savanoriai padeda nepasiturintiems išdalinti Europos pagalbos labiausiai nepasiturintiems asmenims fondo (EPF) maisto paketus. Juos daliname kas du mėnesius dvidešimtyje miestų. Savanoriai patikrina gavėjų asmens dokumentus, išduoda maisto produktus, surenka gavėjų parašus, padeda sutvarkyti dalinimo punktus.

Pagalba biure – savanoriai padeda suvesti ar suskaičiuoti duomenis, sutvarkyti dokumentus, archyvą.
Pagalba renginiuose – savanoriai padeda rengiant ir vykdant įvairius lėšų telkimo ir viešinimo renginius. Vien „Maisto banko“ akcijų metu pagalbos sulaukiame iš tūkstančių savanorių! Taip pat kviečiame mėgstančius fotografuoti, filmuoti, montuoti, maketuoti.

Daugiau informacijos:

https://www.maistobankas.lt/

https://www.facebook.com/kaunomaistobankas/