Pradžia » Naujienos » KVIEČIAME PRISIJUNGTI Į PROJEKTĄ „ATRASK SAVE“!

KVIEČIAME PRISIJUNGTI Į PROJEKTĄ „ATRASK SAVE“!

atrask-save_zalias_4

„Atrask save“ – šie žodžiai jau nuo 2015m. spalio mėnesio sukasi visoje Lietuvoje. Ir tai ne tik dviejų žodžių junginys, skirtas motyvacijos didinimui. Tai projekto, skirto 15-29m. jaunimui, kuris nesimoko, nedirba ir nėra registruotas darbo biržoje, pavadinimas. Nors apie šį projektą ir jo metu teikiamas paslaugas yra nemažai kalbėta, tačiau pastebima, jog daugelis Kauno miesto gyventojų dar nėra girdėję apie „Atrask save“. Tad vis kyla klausimas – kokių paslaugų galima tikėtis projekto metu?
Šis projektas jaunuoliams, kurie nedirba, nesimoko ir nėra registruoti darbo biržoje, suteikia galimybę kartu su jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatoriais ieškoti(s) darbo, mokslo įstaigos ar praktikos/stažuotės. Kartais jaunuoliams, kurį laiką iškritusiems iš darbo ar mokslo sistemos sunku žengti pirmus žingsnius, pavyzdžiui pasirašyti gyvenimo aprašymą ar susirasti norimo darbo skelbimą internete. Tokiu atveju reikalingas žmogus, kuris su jaunuoliu būtų šiame procese ir galėtų skatinti jo savarankiškumą. Šiame projekte tokį vaidmenį atlieka projekto koordinatoriai, kurie nepalieka jaunuolio vieno kelyje, konsultuoja įvairiais klausimais ir stengiasi skatinti jaunuolius pačius atlikti svarbiausius žingsnius. Kartu dalyvaujant „Atrask save“ yra suteikiama galimybė savanoriauti pasirinktoje organizacijoje. Savanorystės metu jaunuoliams yra apmokami maistpinigiai, kelionių bei kanceliarinės išlaidos. Labai svarbu, kad savanoriauti galima ne tik tame pačiame mieste, tačiau ir visoje Lietuvoje. Galų gale kartais jaunuoliams, kurie pasimeta gausių pasirinkimų kelyje, tiesiog trūksta žmogaus, su kuriuo galėtų pakalbėti apie patiriamus sunkumus, pasidalinti džiugiais įvykiais ar tiesiog pabūti saugioje aplinkoje. Šiame projekte labai svarbu atsisukti į jauną žmogų, kuris gali būti paliktas visiškai vienas ir priminti jam, kad pagalba gali būti suteikta visai čia pat.
Kauno mieste projektą vykdo A.C.Patria organizacija, su jaunimu dirbanti jau 25-erius metus. Šioje organizacijoje veikia trys centrai: savanorių centras, dirbantis tiek su vietiniais, tiek su tarptautiniais savanoriais, centras „Kitaip“, dirbantis su iš globos namų išėjusiais jaunuoliais, bei atviras jaunimo centras „Vartai“, kuriame vietos gali rasti visi jaunuoliai nuo 14 iki 29m., kurie laisvalaikį nori praleisti saugioje aplinkoje, žaidžiant stalo žaidimus, stalo futbolą ar tenisą, gaminant maistą kartu su kitais, muzikuojant, žiūrint filmus ar tiesiog geriant arbatą minkštai įsitaisius ant sėdmaišių. Projekto koordinatorės – socialinės darbuotojos bei psichologės, yra pasiruošusios jaunuoliams atsakyti į klausimus, susijusius su darbo paieškomis, mokymosi ar emociniais sunkumais, bei pasiruošusios padėti jaunuoliams eiti savarankiškumo link.
Taigi kviečiame įsijungti į projekto „Atrask save“ veiklas, kartu su projekto koordinatoriais ieškotis darbo, įsitraukti į savanorystę ar apsilankyti atvirame jaunimo centre „Vartai“. Laukiame visų 15-29m. amžiaus jaunuolių, kurie yra nedirbantys, nesimokantys ir neregistruoti darbo biržoje.

Projektą „Atrask save“ įgyvendina Lietuvos darbo birža, bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšų.

Susisiek su JGI projekto „Atrask save“ koordinatorėmis:
El.paštu: jgi.patria@gmail.com
Tel. nr.: +37063143310 – Lina; +37065580534- Giedrė;
Daugiau informacijos: www.patria.lt; www.jrd.lt; www.ldb.lt; www.esf.lt

Scroll To Top